Logo

Sbor dobrovolných hasičů

Vilantice

Vilantický běh 2024

Předběžný program

13:00 Prezence běžců
14:00 Start dětských kategorií
16:00 Start hlavního závodu
19:00 Večerní zábava s kapelou FK Band Rock

Základní informace

Srdečně Vás zveme na již 10. ročník Vilantického krosového běhu.

Od 14 hodin budou probíhat 2. závody dětských kategorií ve věku do 14 let. Trasa bude kratší a běží se na hráz rybníka a poté nad rybníkem okolo ovocného sadu.

Hlavní závod startuje v 16 hodin. Start i cíl bude jako vždy u obecního kiosku. Běžci vybíhají po asfaltové cestě na silnici a poté odbočí na různé polní cesty a pěšiny, do kopce i z kopce. Trasa každého ročníku nebývá stejná.
Officiální trasa bude zveřejněna před startem hlavního závodu, která bude označena fáborky či šipkami na cestě. Za běžci pojede také pohotovostní vozidlo, které uzavírá závod.
Záludnou překážkou na trase pro dospělé muže je vypít alkoholické nebo nealkoholické pivo (pro ty, kteří nechtějí pivo bude připraveno kolečko okolo ovocného sadu navíc). Čas se u nás neměří, ale samozřejmě vždy vyhrává první v cíli.
Start závodníků je na vlastní nebezpečí, bez náhrady škody na zdraví či majetku. Nemusíte se bát, proškolený zdravotník v cíli.
Pro děti mladších 18-ti let je třeba při registraci podpis zodpovědné osoby.

Startovné na hlavní závod činí 100 Kč pro dospělé (od 15 let), děti mladší 15 let zdarma.

K občerstvení bude pečené prasátko, pivo, víno, limo a mnoho dalšího.
K poslechu a k tanci zajištěna reprodukovaná hudba.

Trasa - kategorie děti

Letošní ročník poběží dětské kategorie nad místním rybníkem, okolo ovocného sadu, jedná se o trasy v délce 800m a 1 300m.

1. závod běžci vyběhnou ke stavidlu, oběhnou celý sad a poté stejnou cestou okolo stavidla, zpět ke kiosku do cíle.

2. dětský závod proběhne ve stejném stylu, ale tentokrát běžci oběhnou ovocný sad 2x.

Trasa - kategorie dospělí

Letošní ročník poběží dospělí 6,3km trasu.

Trestné kolo

Toto trestné kolo bude v případě, kdy v hlavním závodě před cílem (na kraji rybníka), odmítnete vypít pivo nebo pito, které je součástí závodu. Délka trestného kola je 500m.

O závodu

Iniciátorem Vilantického běhu je pedagog a sportovec Honza Panocha, který je v naší vesničce sice chalupářem, ale v našem spolku je jedním z aktivnějších členů, akce se spojila s tradiční akcí opékání prasete a dětským odpolednem pro děti. První zkušební ročník se konal v roce 2013 místními borci. S organizací jsme sice neměli moc zkušeností, ale vše se nakonec zvládno na jedničku. Už další ročník ukázal, že běh je moderní sportovní aktivitou a pro nás velmi zajímavou akcí během roku. Běh jsme rozšířili o dětské kategorie, o které byl velký zájem. A tím jsme jsme si potvrdili, že i na malé vesnici závodníků nebude v budoucích letech nedostatek. V roce 2020 a 2021 jsme z důvodu covidu nemohli závod uskutečnit, o to víc se těšíme na každý další ročník a věříme, že bude tak vydařený jako předchozí ročníky.

Statistika běžců předchozích ročníků